Duben 2015

Pomoc, fotograf! (Aneb řekněte sýr)

15. dubna 2015 v 20:27 | Orrka |  Téma Týdne = TT
Znáte to, jak se ve filmech (když se mají vyfotit) hlavní hrdinové vždycky blbě zašklebí, když "vyletí ptáček"? Myslim, že se s tím setkal snad úplně každej. Je to jakýsi reflex, který spousta lidí nedokáže pochopit, a myslí si, že něco takového ve skutečnosti není možné udělat.
Tak, právě teď jim jejich (možná i vaše) iluze vyvrátím. Nebo rozkývám, vyberte si.

Once upon a time...

Žila jedna holčička. Tehdy se ještě jmenovala Slavěnka, a měla brýle a trochu velkej nos. Hubený tělo, dlouhý nohy, jak dvě špejle. Byla docela neposedná, a nejradši si hrála sama a když ji někdo zlobil, tak ho zmlátila a pak dostala pokárání od učitelky. Jedla mravence, bála se výšek. Jak rozkošná holčička!
A ve školce se fotili. Bylo to normální a nudné. Ale i tak se na to spousta holčiček těšila, a nosila v ten den pěkný sukýnky. Pak, když přišlo focení po jednotlivcích, vycenily svá krásná bílá zubiska, rovný jako pravítko a dostaly fotečku, na které se tvářily tak krásně a zářivě. Až na Slavěnku...

Můj případ byl takový - vykulený oči, tupej výraz, obyčejně s otevřenou pusou.
Někdo se bojí klaunů. Já fotografů.
Řeknu vám narovinu - nejsem fotogenická, nemám ráda blesky a nesnáším, když se na mě někdo šklebí a chce, abych to napodobila. Takže, kdykoli se po mně chtělo abych si sedla, vzala do ruky plyšáka nebo se opřela o stolek, kde byly vyrovnaný pastelky, a krásně se usmála, tak jsem obyčejně udělala právě ten svůj superškleb.
Ne, že bych chtěla. Opravdu se snažim vypadat pěkně a přirozeně, ale nejde to, no. Každýmu jde něco jinýho. :D
Focení z dálky nebo s někým se dá přežít, nebo asi takhle - když mě nefotí profesionál, tak se zazubím o něco líp, ale když přijde profík, naaranžuje mě a vyblejskne, tak to vypadá pořád stejně blbě, jako od mých malých let.

Naštěstí to ale není nic, co by mi bránilo v běžném živoření. :) Takže, pokud někdy uvidíte někoho černovlasýho s velkým nosem a výrazem králíka pře smrtí, před nímž se výhružně směje fotograf, tak to jsem určitě já.
P.S.: Ale je to nepravděpobobný, protože pokud mě někdo k takovýmu činu nedonutí, tak se nic takovýho nestane. :*
P.S.S.: Ale vy se culte, jak nejlip umíte! :* :)

Plavba IV.

3. dubna 2015 v 11:41 | Pon a Orrka |  Celá histórie
Ahooooj, mláďata!
Po dloooouuuuhýýýýýýý době se vracíme k naší Celý histórii, a máme pro vás připravený další úžasně napínavej díl. Jsme stále na cestě k moři, takže si držte klobouky!

Letadlo přistává...

Pon a Orrka: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!
Pon: A kam vlastně letíme? Trvá to nějak dlouho!
Orrka: Nemám NEJMENŠÍ ponětí!
Pon: Hele, tady je nějaká cedulka?
Orrka: Puč!
Pon: NENENE! Já to přečtu!
Orrka: Čti.
Pon: Čtu: KASHIKOJI ON NANOKO
Orrka: COže?!
Pon: Počkat, ještě jsem neskončila! Tokio, Japonsko.
Orrka: ŤAMAŇ - ČIŇAŇ
Pon: Ne, Japonec!
Pon a Orrka: JAPONSKO!!!!