Březen 2016

slepota rodičů

29. března 2016 v 20:10 | Pon |  Téma Týdne = TT
Chcete pro nás to nejlepší? Myslíte si, že to co děláte, děláte jen pro nás? Když něco rozhodnete a my jsme potom nešťastní, zamyslete se jestli to stalo za to? Myslíte si, že jste dobří rodiče?
Položte tyto otázky svým dětem a dejte jim den aby si to pořádně promyslely.
Odpověděl někdo na všechno kladně?
Ne
Chcete to změnit?
Ano
1) Vymažte ze slovníku ,,myslel jjsem to dobře,,
2) Nerozhodujte za nás i kdyby se nám to mělo vymstít.
Nechápu, přece když vím, že se jim to vymstí, tak tomu musím zabránit.
Chcete vůbec něco změnit? Chcete abychom byli šťastný nebo si to čtete jen abyste zjistili, že jste super rodiče?
A nejseme? Chci pro ně to nejlepší a myslím to dobře.
První ppravidlo a poslouchejte!
3) Vzpomeňte si na nějaký film nebo příběh, kde matka (otec) pomáhá svému dítěti. Já si vzpomenu na Gympl s.r.o. Matka chce, aby z něj byl doktor, jel studovat do Švédska a vzal si doktorku. On, ale chce něco jiného. A maminka zakročí. Zkazí jeho přítelkyni život a díky jejím dalším snahám se s nim nikdo nabaví. To chtěla? Ne, ale dělala to přece pro něj.
No jo, ale já...
Ne není to něco jiného. Proč pořád slýcháte, že děti za rodičemi jezdí jednou za rok nebo vůbec? Vždyť oni to myslí dobře, ale zapomínají, že i jejich děti jsou lidé a né stroje, co musí ovládat.
No takhle jsem nad tím nepřemýšlel. A co mám teda dělat?
Naslouchat, co vám vaše dítě říká a všechno s nim probrat, poslouchat mu a snažit se mu vyhovět. Jo a hlavně neříkat mu, že je velký nebo dokonce, že je skoro dospělý, když mu ve větě před tím řeknete, že za nej máte zodpovědnost, a že vás musí poslouchat. Nepřijde vám to na hlavu, na rozhodování je malý, ale na to aby to pochopil nebo brečel je dospělý?
No teda...hm...zkusím se nad tím zamyslet.
Děkuji, to mi stačí;-)